TFF 3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden Nevşehir Belediyespor’un hafta sonu Çatalca Belediyespor ile oynadığı müsabakanın ardından TFF yetkileri Gazi Stadı zemininde incelemelerde bulundu. Ve Gazi stadı zemininin maç oynamasına uygun olmadığı yönünde rapor verildi. Federasyon tarafından kırmızı beyazlı kulübün sezon sonuna kadar iç saha maçlarını en yakın yer olarak, Kayseri Atatürk Spor Kompleksi Açık Saha’da oynaması kararlaştırıldı.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA) Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Nafiz Dirikoç yaptığı açıklamada, kırmızı beyazlı kulübün iç saha maçlarını oynadığı Gazi Stadı’nın zemininde son dönemdeki aşırı yağışlar sonrasında problemler oluştuğunu ve bu durumun takımın performansını olumsuz yönde etkilediğini, ayrıca TFF tarafından yapılan incelemelerde maç için uygun olmadığı yönünde rapor verildiğini kaydetti. 

Bu aşamaya kadar yapılan tüm müdahalelere rağmen zeminin istenilen seviyeye gelmediğini kaydeden Dirikoç, hem TFF raporu ve hem de bu durumun şampiyonluk yolundaki takımı olumsuz etkilememesi için teknik heyetin de görüşü alınarak, takımın kendi evindeki maçlarının başka bir sahada oynamak için TFF’ye başvurduklarını açıkladı.

Nevşehir’de TFF maç kriterlerine uyan bir saha bulunmadığı için TFF’nin onayıyla Kayseri’de bulunan Kayseri Atatürk Spor Kompleksi Açık Saha’da kalan maçlarını oynayacaklarını belirten Dirikoç, “Son iki aylık dönemde aşırı yağışlar sonrasında Gazi Stadı’nın zeminin de ciddi bozulmalar oluştu. Bu durum şampiyonluk yolundaki takımızın oyununu da olumsuz yönde etkiledi. Daha çok ayağa pas yapan bir takım olduğumuz için kendi evimizdeki maçlarda sıkıntılar yaşadık. Bunun yanında futbolcu sağlığı açısından da bu zeminde devam etmemiz imkânsız hale geldi. Son oynadığımız Çatalca Belediyespor müsabakasının ardından ilimize gelen TFF yetkilileri Gazi Stadı’nda incelemelerde bulundu ve saha zeminin müsabakaların oynanmasına elverişli olmadığını belirttiler. Bunun üzerine yönetim kurulu olarak teknik heyetimizle yaptığımız istişareler ve TFF yetkilileriyle görüşmelerimiz sonucunda maçlarımızı başka bir saha da oynamaya karar verdik. İlimizde TFF’nin maç kriterlerine uygun bir saha bulunmadığı için de Kayseri Atatürk Spor Kompleksi Açık Saha’da iç saha maçlarımızın oynanması kararlaştırıldı. Bu sırada Gazi Stadı zemininde de ciddi bir çalışma gerçekleştirilecek. Zemin yenileme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yeniden Gazi Stadı’na döneceğiz.” dedi.