Rafting Nehir Rehberliği Kursu 09-14 Mart 2024 tarihleri arasında Rize'de yapılacaktır.

 

Federasyonumuz 2024 yılı Rafting Eğitim Programında yer alan "Rafting Nehir Rehberliği Kursu" 09-14 Mart 2024 tarihleri arasında Rize / Ardeşen'de yapılacaktır.


Kurs Başvuru Tarihi : 28 Şubat - 06 Mart 2024 (Saat 13:00'a kadar)

Kurs Başvuru Ücreti : 10.000TL

Onaylanan Katılımcı Listesi İlanı : 07 Mart 2024 (Web sayfası)

Kurs Eğitim Tarihleri: 09 - 14 Mart 2024


Söz konusu kursa başvurular 06 Mart 2024 Çarşamba günü saat 13:00'a kadar yapılabilecektir.

Kurs başvuru ücretinin belirtilen son başvuru tarihine kadar Federasyonumuz resmi hesap numarası olan; Türkiye Kano Federasyonu Teb Bankası Söğütözü Şubesi (İban : TR220003200000000086814040) no’lu gelirler hesabına ödemesi gerekmektedir. Ödeme yaparken açıklama kısmına Ad-Soyad ile birlikte Nehir Rehberliği Kurs Üctreti yazdırılması gerekmektedir.


Kurs katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlandırılmış olup, başvuranlar arasında katılımcı önceliği federasyonumuz resmi web sayfası Mevzuatlar kısmında yer alan Nehir Rehberliği Eğitim Talimatı'nın Adaylarda Aranacak Şartlar başlılklı 7. maddesi 2. fıkrasında belirtilen koşullara göre belirlenecektir. Aynı öncelik şartlarını taşıyan adaylar arasında ise, öncelik başvuru ücretini ödeme tarih ve saatine göre belirlenecektir. Ödemesini erken yapan adayın başvurusu öncelikli olarak değerlendirilecektir.


Başvuru yapan adayların aşağıdaki listede yer alan evrakları ve ödeme belgelerini son başvuru tarihi olan 06 Mart 2024 Çarşamba günü saat:13:00'dan önce federasyonumuz resmi mail adresine ( [email protected] ) mail atmaları gerekmektedir. (Mail atıldıktan sonra 0312 310 40 34 nolu iletişim numarasında teyit alınmalıdır).  07 Mart 2024 Perşembe günü kursa katılmaya hak kazanan 20 kursiyerin isim listesi web sayfamızda ilan edilecektir.


Başvuru için Gerekli Şartlar ve Evraklar :

1- 18 yaşını doldurmuş olmak (Kimlik Fotokopisi)

2- En az İlköğretim veya dengi okul mezunu olmak (Mezuniyet Belgesi)

3- Görevini yapmaya mani Fiziki Engeli Bulunmamak (Aile hekiminden veya sağlık kuruluşundan alınacak Sağlık Raporu)

4- Yüzme biliyor olmak (Yüzme Bildiğine Dair Taahütname - Islak imzalı olacak şekilde belgenin aslı teslim edilecektir)

5- Geçerli bir ilk yardım sertifikası sahibi olmak (İlk Yardım Sertifikasının fotokopisi teslim edilmelidir).

6- Adli Sicil Kaydı (Resmi Kurum seçeneği seçilerek e- devletten barkodlu / kare kodlu) 
    Nehir Rehberliği Eğitim Talimatı 7 madde -1. fıkra - e bendinde belirtilen suçlardan mahkum bulunmamak.

7- E-devletten alınacak son 5 yılda Sporda Cezası Olmadığına dair belge (Son 5 yıl içerisinde bir defada 6 ay veya toplamda 1 yıl hak mahrumiyeti cezası almamış olmak).

8- Kurs Başvuru Formu (ıslak imzalı olacak şekilde formun aslı teslim edilecektir)

Not: Başvuruda bulunanlar arasında adli sicil kaydı ve arşiv kaydı olanlarınadli sicil kayıt belgelerini ve gerekçeli kararlarını, başvuruya müteakip ivedi bir şekilde (Federasyonumuz tarafından hukuk görüşü alınmak üzere) Federasyonumuza göndermeleri gerekmektedir.

Başvurusu onaylanan katılımcıların eğtimin ilk günü başvuru için gerekli olan evrakları eksiksiz olacak şekilde kurs yöneticisi Gürkan Köse'ye teslim etmeleri gerekmektedir. Eksik evrak teslimi yapanların başvuruları geçersiz sayılacak olup, kursa katılamayacaklardır.

Ayrıca tüm katılımcılar eğitimlere gelirken aşağıda belirtilen ekipmanlar ile kursa hazır bir şekilde gelmelidir. Her rehber adayı belirtilen ekipmanları kurs süresince yanlarında bulundurmak zorundadır. Eksik ekipman ile kurs eğitimlerinde yer alanlar, eğitimlerden eksik not alacaktır. 

 
Eğitimde devamsızlık süresi her ne sebeple olursa olsun, toplam ders saatinin %10'nu geçemez. Bu süenin üzerinde devamsızlık yapan rehber adaylarının kurs ile ilişkileri kesilecektir.


Not: Nehir Rehberliği Kursuna başvuru yapacak ve gelecekte planlanan kurslara başvuru yapmayı düşünen tüm adayların federasyonumuz resmi web sayfası Mevzuatlar kısmında yer alan Nehir Rehberliği Eğitim Talimatı'nda (https://kano.org.tr/mevzuatlar) belirtilen şartların tamamını sağlıyor olmaları zorunlu olup, söz konusu talimatta belirtilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve belirtilen başvuru tarihlerinde teslim edilmesi gerekmektedir.

Editör: Medya Laz