Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA) - MUĞLA'nın Ortaca ilçesinde, polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, bir depoda çuvallar içinde 4 bin 700 kilogram sahte gübre ele geçirildi.

Ortaca İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne, Devlet Hastanesi açık otoparkı yakınlarında yasal olmayan şartlarda, içeriği belli olmayan gübre yığınının olduğu ihbarında bulundu. Tarım ve polis ekipleri, kısa süre içerisinde bölgeye giderek incelemede bulundu. İncelemeler 94 çuval içerisinde 4 bin 700 kilogram gübre ele geçirildi. Gübrelerin, takip sisteminde kaydı ve DNA bandrolü bulunmadığı ortaya çıktı.  Gübreler imha edilirken, polis ekipleri de şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, "Vatandaşlarımızın bayilerin işyerleri dışında, sokaklarda, araçlarda ve gelişigüzel yerlerde satışı yapılan hiçbir gübreyi satın almamaları hususunda dikkatli olmalarını ve sahte ürünlerin satışı konusunda karşılaştıkları şüpheli durumları mutlaka ihbar etmelerini istiyorum" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Ordu'da 1700 rakımlı yaylada kar banyosu yaptı Ordu'da 1700 rakımlı yaylada kar banyosu yaptı