28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından milletvekillerinin TBMM'deki kayıt işlemleri sürüyor. 46 yıl sonra CHP'nin Rize'den Meclis'e gönderdiği ilk milletvekili olan Tahsin Ocaklı da TBMM'de kaydını yaptırdı.

Ocaklı kayıt işlemlerinden sonra yaptığı açıklamada, “Bugün sevgili eşim ile birlikte, 28. Dönem Milletvekilliği kayıt işlemini tamamladık. Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rize’nin hakkını alması için hiç durmadan, yorulmadan mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Ardeşen'in Rize siyasetindeki yeri bambaşka Ardeşen'in Rize siyasetindeki yeri bambaşka

Uzun bir aranın ardından Millet İttifakı'nın da desteğiyle Rize'nin CHP'den milletvekili çıkardığını belirten Ocaklı, "Bundan sonra Rizelilerin emrine amadeyim. Türkiye’nin halkı bize muhalefet görevini vermiştir. Bizde bu görevi daha doğru biçimde yapmak için elimizden geleni yapacağız. TBMM’de daima Rize'nin ve çayın sorunları için çalışacağım. Her ne kadar iktidar olamadıksa da bir iktidar milletvekili gibi TBMM’de Rize için çalışacağım. Adaylık sürecinde verdiğim sözlerin gerçekleşmesi için sonuna kadar mücadele edeceğim." diye konuştu.

Editör: Medya Laz