Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin 3 ayrı noktada sosyal tesisler ve Millet Bahçelerinin çalışmalarına devam ettiklerini belirterek “ Sahil boyu uzanan Millet Bahçesi çalışmalarımızda ikisini tamamlamak üzereyiz, İtfaiye önünde yaptığımız çalışmaları gelecek yaz ayına kadar bitirmiş olacağız” dedi

Son yıllarda halkın dinlenebileceği ve ailesi ile birlikte hafta içi veya hafta sonlarını geçirebilecekleri alanların yapımına hızlı bir şekilde devam ediliyor. Birçok büyük şehirde yapımları tamamlanan veya devam eden Millet bahçelerinin yanı sıra Rize Sahili üzerinde Boğaz Mahallesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Millet bahçesinde son aşamaya gelindi.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin dolgu üzerinde yapımları devam eden Millet Bahçelerinin Boğaz Mahallesi ve Portakallık Mahallesi sahil kesimlerinde tamamlamak üzereyiz, Portakallık Mahallesi resmi olarak hizmete açılmamakla birlikte halkımız buraları kullanmaya başladı. Boğaz Mahallesi kısmında ise çevre düzenleme çalışmaları bitmek üzere, bunun yanında İtfaiye önünden başlayarak Çaykur Genel Müdürlüğüne kadar uzanan dolgu çalışmalarını tamamladık, Deniz tahribatının önüne geçmek için bariyer çalışmaları devam ediyor. Burada başladığımız Millet bahçesi çalışmalarını gelecek Yaz ayına kadar tamamlayacağız” dedi.

Halka dinlenme alanı yapıyoruz

Şehrin nefes almaya ihtiyacı olduğunu belirten Belediye Başkanı Rahmi Metin Isırlık ta bitmek üzere olan Piknik alanları yine halkımızın hizmetine açıldı diyerek “ Şehrimiz dağ ile deniz arasında yerleşen bir şehir, zorunlu olarak deniz dolgusu ile halkımızın dinlenebilecekleri alanlar yapıyoruz. Şehir halkının dinlenmeye ihtiyacı var” dedi.

Editör: Tunahan Kalender