Çaykur ve Nakliyeciler Kooperatifi arasında yaşanan kriz sonrası üreticilerin büyük mağduriyet yaşadığını İfade Eden Bayrak, “Çaykur ve Nakliyeciler Kooperatifi Arasında yaşanan anlaşmazlığı üzüntü ile takip ediyoruz. Üreticilerimiz de yaşadığı mağduriyet sonucu çaylarını satmak için fabrikaya akın etti. Bu sonuçla da burada izdiham yaşandı. Fabrika müdürümüzle fikir alışverişinde bulunduk. Bu sıranın daha erken erimesi için yeni kantarlar kuruluyor.” dedi.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

Kemal Eksilmez Ardeşenspor Futbolcuları İle Yemekte Buluştu Kemal Eksilmez Ardeşenspor Futbolcuları İle Yemekte Buluştu

Burada özellikle gün boyunca çay toplayan, yorgun, argın belki henüz yemek yiyememiş üreticilerimizin haklı gerginliğini gözlemliyoruz. Ama kendilerini sağduyuya davet ediyorum. Yaşanan olaylar karşısında ise kendilerini yetkililer ile gerekli görüşmeleri yaparak üreticilerimizin mağduriyeti hakkında gerekli telkinlerimizi yaptık. Bizler üreticilerimizin daha fazla mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bir kez daha hem üreticilerimizi, hem güvenlik güçlerimizi hem de yetkililerimizi sağ duyulu olmaya çağırıyorum.” dedi.

JANDARMANIN CEZA KESMESİ

Jandarma ekiplerinin yol üzerinde sıra bekleyen üreticilerin araçlarına ceza yazdığı yönündeki iddialar üzerine konuşan Bayrak, “Hiç bir vatandaşımızın aracına ceza yazılmadı. Güvenlik güçlerimiz ilk etapta bazı araçların fotoğraflarını çekti ancak biz kendileri ve üstleri ile ilgili görüşmeleri gerçekleştirerek böyle bir şeyin yaşanmasının yakışık almayacağını ifade ettik. Kendileri de uyarılarımız sonucu sağ olsunlar böyle bir işlem gerçekleştirmeyeceklerini söylediler.” dedi.

ÇAYKUR NAKLİYECİLERİMİZİN ÇAĞRISINA KULAK VERMELİ

Bayrak, Çaykur Genel Müdürlüğünün Ardeşen’deki nakliyecilerin de yaşadığı mağduriyete değinerek, “Çaykur Genel Müdürlüğümüzün Ardeşen’deki özel durumu göz önünde bulundurması gerekiyor. Diğer bölgelerde maksimum 17 kilometre olan nakliye mesafesi Ardeşen’de 45 Kilometreyi buluyor. Bu durum karşısında da Ardeşen’deki nakliyeci esnafımızın özel bir mağduriyeti doğuyor. Bu mağduriyetin giderilmesi için Çaykur Genel Müdürümüz ile özel bir irtibat kurduk. Sorunun çözüme kavuşması için biz de özel çaba gösteriyoruz. Zira, Ardeşen’de 10-17 kilometre mesafe içerisinde 38 ambar bulunurken, 17 kilometre ve üzerinde ise 101 ambar bulunuyor. ” dedi.

Editör: Medya Laz