Trabzon’dan deprem bölgesine yardım seferberliği Trabzon’dan deprem bölgesine yardım seferberliği

Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA) -MUĞLA'nın sakin kent unvanlı Akyaka Mahallesi'nde TEMA Vakfı gönüllüleri, öğrenci ve öğretmenler kıyı temizliği gerçekleştirdi. İki traktör römorku çöp atık merkezine gönderildi.

Akdeniz Koruma Derneği ve Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle 'Doğamızı Koruyalım' adı altında çevre temizlik etkinliği düzenlendi. Çevre temizliğinin ilki Muğla'nın Ula ilçesi Akyaka Mahallesi'ndeki Azmak Deresi kıyısında yapıldı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Sibel Kısa, Marmaris TEMA Vakfı gönüllüleri, Marmaris'ten 60 öğrenci, 8 öğretmen ve 20 velinin katılımıyla Azmak kıyısında çöpler toplandı. Katılımcılar, 4 kilometrelik azmak boyunca 3 saat süreyle temizlik yaptı. Çoğunluğu pet şişe, sigara izmariti, teneke kutular ve plastik atıklardan oluşan 2 traktör römorku çöp toplanarak atık merkezine gönderildi. Temizlik sonrası, katılımcılara sandviç ve meyve suyu ikramı yapıldı. Ardından öğrencilere geri dönüşüm ve çevreyi korumanın önemi hakkında bilgilendirmede bulundu.
Akdeniz Koruma Derneği Başkanı Zafer Kızılkaya, "Bu etkinliklerimizin amacı çocukların doğayı, canlıları ve özellikle deniz ekosistemini tanıması, denizle ve doğayla bağ kurabilmesi ve sürdürülebilir bir yaşam ile tanışması hedeflenmektedir. Ayrıca etkinlik sonrası çocuklarımıza çevre bilinci ve geri dönüşüm hakkında bilgilendirmede bulunduk" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI