Instagram'ın sahibi Meta şirketinin, Twitter'a rakip olacak metin tabanlı uygulama Threads'i piyasaya sürmesi, Elon Musk'ın oldukça dikkatini çekmişti.

Twitter'ın sahibi Elon Musk, Meta'nın rakibi platformu nedeniyle Mark Zuckerberg'i geçtiğimiz haftalarda kefes dövüşüne davet etti.

Facebook'un sahibi ise Tesla ve SpaceX'in sahibi olan Elon Musk'ın yaptığı kafes dövüşü çağrısına olumlu yanıt vermişti.

Zuckerberg: Elon Musk ciddi değil

Meta Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, X'e rakip olarak açtığı Threads platformu üzerinden paylaştığı mesajında, dövüş için Musk’a gerçek bir randevu teklifinde bulunduğunu kaydederek, "Sanırım hepimiz Elon'un ciddi olmadığı konusunda hemfikiriz ve artık yolumuza devam etme zamanı." değerlendirmesinde bulundu.

Musk’ın dövüş tarihi için karar vermediğine işaret eden Zuckerberg, "Önce ameliyat olması gerektiğini söyledi. Şimdi de arka bahçemde pratik yapmayı öneriyor." ifadesini kullandı.

Elon musk ve Mark Zuckerberg

Açıklamalarına devam eden Meta CEO'su, şöyle konuştu:

Elon gerçek bir randevu ve dövüş konusunda ciddileşirse, bana nasıl ulaşacağını biliyor. Aksi takdirde, devam etme zamanı. Sporu ciddiye alan insanlarla rekabet etmeye odaklanacağım.

Elon Musk: Zuck bir tavuk

Elon Musk ise Meta CEO'sunun açıklamalarına X platformu üzerinden, "Zuck bir tavuk." şeklinde yanıt verdi.

Melis İşiten: Erkek olsam kendimle sevgili olurdum Melis İşiten: Erkek olsam kendimle sevgili olurdum

"Kafes dövüşü" yapacak rakiplerin birbirlerine göre bazı üstünlükleri var. Her ne kadar Elon Musk, rakibine göre fiziksel olarak daha büyük görünse de Mark Zuckerberg yıllardır dövüş sporlarıyla uğraşıyor.

Editör: Medya Laz