Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarciklioğlu ile Görüştü.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Oda/Borsa Müşterek İstişare Toplantısı Ankara’da TOBB Başkanı Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde oda/borsa yönetim kurulu başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu da katılım sağladı.

Toplantı sırasında oda/borsa başkanları; yaşanan sektörel ve bölgesel sıkıntıları dile getirerek, çözüm önerileri üzerine istişarelerde bulundular. Ülkemizin ve bölgelerimizin içerisinde bulunduğu genel ekonomik ve mali durumun da değerlendirdiği toplantıda oda/borsa başkanları üyelerinin sorunlarını ve taleplerini üst kuruluş TOBB’a ve Başkan M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktardılar.

Üyelerinden gelen talepleri ve almış olduğu notları tek tek TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na anlatan Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu, özellikle Rize-Artvin Havalimanı Projesi sonrasında bölgemizde turizm sektöründe yaşanacak talebin karşılanması adına irili ufaklı tüm işletmelerimize, kadın ve genç girişimcilerimize destekler verilmesini, bölgemizin yatırım destek teşviki kapsamına alınmasını talep ettiklerini ve kamuoyundan da konu ile ilgili destek beklediklerini ifade etti.

Editör: Medya Laz