Rize'de "Turizm Haftası" dolayısıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi Rize'de "Turizm Haftası" dolayısıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. Yıldönümü çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

Rize Valiliği tören alanında düzenlenen programın açılış konuşmasını Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yaptı. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “2 Mart, Rize’nin kurtuluş günü, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin simgesi, onurlu direnişinin zaferi ve vatan sevgisinin bir ifadesidir. Bu anlamlı günü coşku ve gurur içinde kutlamak, tarihimize ve mücadele geleneğimize olan saygımızın bir göstergesidir. Tarihi şan ve şerefle dolu bir milletin torunları olarak, geçmişimizin mirasını yürekte taşıyoruz.

Bağımsızlığımızı korumak için verdiğimiz zorlu imtihanlar, bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin fedakârlıklarıyla örülmüş bir destanı temsil ediyor. Milli mücadele yılları, tarihimize altın harflerle yazılmış en zorlu dönemlerden biridir. Bu dönemde, milletimiz tüm imkânsızlıklara rağmen vatanını savunmuş, özgürlüğü ve bağımsızlığı uğruna canını ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

Şiirlerin okunması ve halkoyunları gösterilerinin ardından Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerden oluşan mehter takımının gösterisi izlendi. Program Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlemiş olduğu resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

Aw153583 07Rize’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Aw153583 05Rize’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Aw153583 06Rize’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Aw153583 04Rize’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Aw153583 01Rize’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Aw153583 02Rize’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Editör: Medya Laz