Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Akademi Lise öğrencilerine yönelik ‘Karting Turnuvası’ düzenleyecek.KOCAELİ(İGFA)-Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
tarafından 26 Şubat-13 Mart 2022 tarihleri arasında karting turnuvası düzenlenecek. Turnuvada Büyükşehir’in Akademi Lise üyesi 18-21 yaş arası mezun öğrencileri yarışacak. Erkek ve bayan kategorilerinde olmak üzere toplam 120 öğrenci şampiyon olma yolunda tüm hünerlerini sergileyecek.

ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ

Banyonuzdaki gizli tehlike! Duş alırken vücuda sprey gibi yayılıyor, akciğerlerinize ve cildinize zarar veriyor Banyonuzdaki gizli tehlike! Duş alırken vücuda sprey gibi yayılıyor, akciğerlerinize ve cildinize zarar veriyor

Turnuva 25 Şubat tarihinde tüm katılımcıların dahil olacağı brifing toplantısıyla başlayacak. 26-27 Şubat 2022 tarihlerinde Outlet Center Karting Pistindeki 300 metrelik parkurda ön eleme ayağı çekişmeli yarışlara sahne olacak. Zamanlama turları sonrasında elemeleri geçerek erkek ve bayan kategorilerinde 60 sporcu 5 Mart 2022 Cumartesi günü yine Outlet Center Karting pistinde final elemelerine katılmaya hak kazanarak şampiyonluk hayallerini sürdürecek.

Final elemelerinden en iyi zamanlama turlarını yapan 7’şer erkek ve bayan toplam 14 finalist, 13 Mart 2022 Pazar günü Körfez Yarış Pistindeki 970 metrelik parkurda önce 15 dakikalık antrenman seansı, takiben 20 dakikalık sıralama seansı ve sonrasında 15 tur üzerinden final yarışlarında eşsiz bir motor sporları deneyimi yaşayacak.

Kaynak: igf