Rize'de çay fabrikasına giren ayıyı sahipsiz köpekler kovaladı Rize'de çay fabrikasına giren ayıyı sahipsiz köpekler kovaladı

Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin desteklemiş olduğu Kadınların ve Kızların İnsan Hakları Projesi’nin üçüncü aşama eğitim çalışmalarının sonuncusunu 23-24 Eylül 2023 tarihleri arasında tamamlamış bulunmaktayız.  Eğitim çalışmasına toplam 75 dernek üyesin katılmıştır. Eğitim çalışmasıyla üyelerimize “Aktif ve Bilinçli Üyelik” konusunda eğitimler verilerek kapasiteleri artırılmıştır. Katılımcıların almış olduğu eğitim konu başlıkları şu şekildedir: “STK’lar için Meşruluk, Hesap Verebilirlik ve Şeffaflık, Sivil toplum için “Hesap vermek” ne demek?, STK’lar kimlere hesap vermek durumundadırlar?

Savunuculuk, Savunuculuk Stratejisi Nedir? Sorun Analizi, Üçgen Analizi, Strateji Hazırlama, Savunuculuk Stratejisinin Belirlenmesi, Uzun ve Kısa Dönemli Amaçlar ve Hedeflerin Belirlenmesi, Aktörlerin Tanımlanması, Gönüllü Yönetimi Nedir? Gönüllü Yönetimi Nedir? Savunuculuk Nedir? Kampanya ve Lobicilik Nedir? Savunuculuk Faaliyetleri Meşru mudur? STK’lar Politika Yapar mı? Politika Süreci Nedir? Ve STK’lerde cinsiyet”

Son eğitim çalışmasıyla Kadınların ve Kızların İnsan Hakları Projesi kapsamında toplam 206 kişinin katılımıyla tamamlanmış bulunmaktayız.

Bilginize saygılarımla sunarım,

Berrin Yeğen

Başkan

Kırsal Bölgelerdeki Kadın Hareketi Derneği – BIZ DE VARIZ

Editör: Medya Laz