Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz’in çayın ve ÇAYKUR’un sorunlarıyla ilgili rapor sunduğu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında ÇAYKUR’daki mevsimlik işçilere kadro sözü verdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ayrıca Millet İttifakı iktidarında kaçak çayların Rize meydanında yakılacağı sözünü de verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “ÇAYKUR'un 9 bin 300 mevsimlik işçi çalışanı var. Onlarda diyorlar 'Bizim sorunumuzu kim dile getirecek?' diye soruyorlar. 'Mevsimlik çalışıyoruz, neden kadro vermiyorlar?' diye soruyorlar. Rize’ye ve Rizelilere 9300 çalışana sesleniyorum. Senin sorununu çözecek kişinin adı Bay Kemal’dir bunu unutma. Rize’de oyumuzun düşük olduğunu biliyorum, bunun farkındayım. Ama orada bir sorun var ve o sorunun çözülmesi lazım. Bunlar çözemezler, bunlar ceplerini doldurmakla meşguller. Ama o sorunu çözeceğiz” dedi

Kılıçdaroğlu, “Rizeliler belki unuttu ama Bay Kemal asla unutmaz. Kaçak çayları Rize meydanında yakacağım bunu söyledim. Rize’nin çayını Artvin’ in çayını bütün çayları görecekler. Sadece biz değil bütün dünyaya bu çayları göndereceğiz. Dolayısıyla kamuda çalışan taşoren işçiler, mevsimlik işçiler, ÇAYKUR’da çalışan işçiler aynı şekilde vekil imamlar var, vekil müezzinler var. Bunların da dertleri var. Bunların da kadro sorunu var. Ziraat Odalarında çalışan mühendisler var, ziraat teknisyenleri var. Onlarda bekliyorlar. Bütün bu sorunların hepsini biliyorum. Hiç kimse endişe etmesin. Ama tek şey istiyorum sandığa gittiğinizde, oyunuzu kullandığınızda diyeceksiniz ki benim sorunumla kim ilgilendi, kim çözme sözü verdi ona oy vereceksiniz. Bay Kemal gelecek sorunu çözecek” diye konuştu.

Editör: Tunahan Kalender