Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bay Kemal sözü verdiğini ve 15 Mayıs’ta göreve gelir gelmez, çay fiyatını refah payıyla beraber en az 15 TL’ye çıkaracaklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında, “Düzelteceğiz sevgili halkım, düzelteceğiz. Bay Kemal sözü veriyorum! 15 Mayıs’ta göreve gelir gelmez, çay fiyatı refah payıyla beraber en az 15 TL olacak. Ben bu ülkenin çay üreticisini hayat pahalılılığı altında ezdirmem, ezdirmeyeceğim. Sözümden de dönmeyeceğim. Ziraat odalarının analizlerini görmezden geliyor, üreticinin alın terini yok sayıyor, sadece çay baronlarının dediklerine kulak veriyor, onların çıkarlarını gözetiyorlar. Üretici bırakın gelecek yıl için kenara para koymayı, ürününü zararına satmaya zorlanıyor. Erdoğan, çayın anavatanı Rize’de, çayın taban fiyatına müjde verir gibi sadaka zammı açıkladı. Bu zamla yaş çay taban fiyatı 11,30 TL oldu. Maliyetleri bilmiyor mu? Biliyor elbette. 1 kg yaş çay yaprağının maliyeti 11,32 TL'yi buluyor.” ifadelerini kullandı.

kemal-kilicdaroglu-bay-kemal-sozu-veriyorum-15-mayista-yas-cay-fiyati-15-tl-olacak.jpg

Yaş çaya dolar bazında geçen yıla göre daha fazla zam yapıldı Yaş çaya dolar bazında geçen yıla göre daha fazla zam yapıldı

Editör: Medya Laz