EDİRNE,(DHA)-TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ı ziyaret etti.

Fatma Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM çalışmaları kapsamında fırsat bulduğu her anda Edirne, bölge yatırımları ve projeleri için ilgili bakanlıklarla görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ı ziyaret ettiğini ifade eden Aksal, "Ziyarette, Bakanlığımız himayelerinde gerçekleştirilen, ilimiz genelinde devam eden ve planlanan projeler ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Aile ve Toplum Hizmetleri, Çocuk Hizmetleri, Şehit ve Gazi Hizmetleri, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri, Kadının Statüsü Genel Müdürlüklerinin iş ve işleyişleri doğrultusunda sosyal hizmete muhtaç engelli, çocuk, genç, kadın, yaşlı birey ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Yönelik Yasa doğrultusundaki hizmetlerle ilgili ilimiz ve ülkemiz genelinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir" dedi.