Yusuf DEMİR/ANTALYA,(DHA) - KARADENİZLİ ressam Necati Seydi Ferahoğlu, Trabzon'un Akçaabat İlçesinde tuvaline çizdiği keçi resimlerini Antalya'ya taşıdı.
Özel bir galeride açılan sergide konuşan sanat danışmanı ve galeri sahibi Himmet Öcal, Karadeniz Bölgesi gezisinde Akçabat'a uğrayıp ressam Necati Seydi Ferahoğlu'nun atölyesini de ziyaret ettiğini, resim çalışmalarını Antalya'da sergilemesini önerdiğini söyledi.
'KEÇİ' ESPRİLİ KONUŞMA
Resimlerini Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sunma önerisini kabul eden Necati Seydi Ferahoğlu ile aralarında keçi esprisi de yaşandığını kaydeden Himmet Öcal, sözlerini şöyle sürdürdü;
"Sanatçımızın eserleri galerimize ulaştığında tamamı keçi resimleri olunca telefonla kendisini aradım, 'Necati, bu keçilerden Antalya'da çok. Keçi sürüsü göndermişsin bize' dedim. Kendisinden aldığım yanıt 'Bunlar Karadeniz keçisi. Bizim keçilerimiz hamsi gibidir, yerinde duramazlar, inatçılardır. Sizin keçileriniz Akdeniz'in sıcağına dayanıklı değiller, hareketsizler. Ondan size bol keçi gönderdim' oldu. Birbirimize böyle bir espride bulunduk, birlikte gülüştük."
5 ÖZEL ÖDÜLLÜ SANATÇI
Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi'nde resim öğretmenliği görevini de sürdüren ressam Necati Seydi Ferahoğlu, Antalya'da 21'nci kişisel sergisini açtı. 21'i ulusal, 9'u uluslararası olmak üzere 28 sanat çalıştayı ve sempozyumuna da katılan Ferahoğlu'nun 5 özel ödülü de bulunuyor.
Karadenizli ressam Necati Seydi Ferahoğlu'nun keçi resimlerinden oluşan sergisine Antalyalı sanatçıların, sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu. Ferahoğlu'nun sergisi 11 Mart Cuma gününe kadar açık kalacak.

FOTOĞRAFLI