Merkez Hakem Kurulu Başkanı Adem Aktaş’ın sunduğu seminer sonrası yazılı yapılan sınavda IRF Kurallarından sorumlu olan Aday, Bölge ve Ulusal hakemler sorulan soruya yanıt verdi.

Zorluk derecesi yüksek olan sınavdan 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

Türkiye Kano Federasyonundan Rafting Branşı Hakem geliştirme, terfi ve vize semineri düzenlendi. Ankara Keçiören Badminton Federasyonu Tesislerinde yapılan seminere Türkiye’nin çeşitli kentlerinden hakemler katıldı. Sınavda sorulan soruların zorluğundan bahseden hakemlerin birçoğu 70 puan barajını geçebilecekleri konusunda emin olmadıklarını ifade ettiler.

Seminerde Kano Federasyonuna Bağlı Rafting Branşı sorumlusu Gürkan Köse, Teknik Kurul Başkanı Hamza Dereci, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Adem Aktaş Federasyon yetkilileri hazır bulunurken Türkiye’nin farklı bölgelerinden hakemlerde yükseltme ve vize sınavına girdi. Sınav süresince Kano Federasyonunun disiplin ve ciddiyeti göze çarptı.

Ankara’da yapılan ve iki gün süren seminer sonunda sınava tabi olan hakemler 2023 yılı içinde yapılacak olan faaliyetler için de vize almaya hak kazanmış olacak.

Sınav soruları, yanıtları ve sınavdan başarıyla geçen hakem listesi http://www.turkaf.org.tr resmi sitesinden yayımlanacak.

Editör: Tunahan Kalender