İzmir'de Gaziemirli Kadınlar Engel Tanımıyor Projesi’nin bu haftaki konuğu sattığı çiçeklerle 200’e yakın sokak köpeğinin bakımını üstlenen Hörü Mutlu oldu.İZMİR (İGFA) - 1989 yılında Bulgaristan’dan göç ederek Gaziemir Sarnıç’a yerleşen, ömrü boyunca hayvan besleyen Hörü Mutlu, Gaziemir Belediyesi’nin “Gaziemirli Kadınlar Engel Tanımıyor Projesi” kapsamında kamera karşısına geçti.

 
Serasında yetiştirdiği kaktüsleri satarak kazandığı gelirle 200’e yakın sokak hayvanını besleyen Hörü Mutlu, kaktüs yetiştirerek elde ettiği gelirle sokaktaki çocuklar ile kedi ve köpeğe baktığını belirtti.

15 yıldır sokak hayvanlarının bakımını gönüllü olarak yapan Mutlu, Menderes’in Develi Köyü’ndeki serasında yetiştirdiği kaktüsleri pazarlarda ve festivallerde satarak elde ettiği gelirle sokak hayvanlarını beslediğini söyledi. Evinin önünde bulunan parktaki ve Sarnıç Gölet Alanı’ndaki köpekleri besleyerek güne başlayan Mutlu, daha sonra aracıyla serasına doğru yola çıkıyor. Mutlu, tarlasına giderken yolunun üzerindeki birçok hayvanı da besliyor.

Hörü Mutlu’nun yolunu dört gözle bekleyen köpekler, Mutlu’nun arabasının kornasını duyar duymaz koşarak arabanın etrafını sarıyor.

Köpekleri besleyen, suluklarını dolduran Mutlu, onların sağlık durumlarını da kontrol ediyor. Büyük bir şefkatle köpeklere sarılan Mutlu, yüreğinin sıcaklığıyla, onlara ihtiyaç duyduğu sevgiyi de veriyor. Yol boyunca birçok noktada köpekleri besleyen Mutlu, serasındaki işlerini tamamladıktan sonra dönüş yolunda tekrar hayvanların kontrollerini yapıyor.