İZMİR, (DHA) - İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İZBETON A.Ş. ile İş İnsanları Gaziemir Konut Yapı Kooperatifi arasında, Gaziemir Aktepe-Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Alanı'nda birinci etap projesi kapsamında 275 konut ve 9 işyerinin yapımı için protokol imzalandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'dirençli kent' yaratma hedefi doğrultusundaki kentsel dönüşüm projelerinde İZBETON'u görevlendirdi. İZBETON'un görevlendirilmesiyle birlikte kentsel dönüşüm çalışmaları da hız kazandı. İzmir'deki eş zamanlı yürütülen kentsel dönüşüm projelerinde son olarak Gaziemir için imzalar atıldı. İZBETON'un Bornova'daki merkez şantiyesinde, Aktepe-Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi'nin birinci etabı için İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya ve İş İnsanları Gaziemir Konut Yapı Kooperatifi yetkilileri arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında 275 konut ve 9 işyeri inşa edileceği bildirildi. Alt yükleniciyle yapılan protokolün ardından bölgede inşaatların başlatılması planlanıyor.

3 AYDA 4 İMZA
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZBETON'un devreye girmesiyle imalat süreçlerinde tıkanıklık yaşanan projelerin hızlandığını söyledi. Başkan Soyer, "Bu kapsamda aralık ve ocak aylarında Örnekköy üçüncü ve dördüncü etaplar için yüklenicilerle protokol imzalanmıştı. Gaziemir'deki proje için atılan imzayla da üç etapta imalatlar için düğmeye basılmış oldu. Uzundere üçüncü etabın yapımı için de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZBETON arasında yine ocak ayında protokol imzalanmıştı. Bu imzalar çağdaş ve dirençli bir İzmir'in teminatı olacak" dedi. İmzalanan son dört protokol doğrultusunda İzmir genelinde İZBETON sorumluluğundaki kentsel dönüşüm alanlarından Örnekköy üçüncü etapta 584 konut 27 işyeri, Örnekköy dördüncü etapta 380 konut 27 işyeri ve Uzundere üçüncü etapta yaklaşık olarak 1400 bağımsız bölüm inşa edilecek. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha