Türkiye’de bir ilk olan 3. Iva Natura Kısa Film Yarışması Galası, İstanbul Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İSTANBUL (İGFA) - Binlerce yıldır birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Anadolu topraklarının zengin bitki örtüsünün kozmetik sektörüne olan katkısı beyaz perdede yeşerdi. 

Anadolu bitkilerinin güzellik ve sağlığa katkılarının konu edildiği, 3. Iva Natura Kısa Film Yarışması'nda birincilik ödülünü Hevsel filmi ile Gül Merve Akıncı, ikincilik ödülünü Karakılçık filmi ile Derya Manaz ve üçüncülük ödülünü de Can Nene filmi ile Gökmen Küçüktaşdemir kazandı.

Sürdürülebilirlik, ekolojik yaşama desteklerinden ve çevre konusundaki hassasiyetlerinden dolayı ödül alanlar; EGET Vakfı adına Mütevelli Heyeti Üyesi Sn. N. Mert Ertüre, Mersin Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Aromaterapimarket adına da Yasemin Durmaz oldu.  

Iva Natura & Laber Kimya Genel Müdürü Levent Kahrıman, fikirlerin izleyicilere etkili ve net şekilde aktarılmasında önemli rolü olan kısa filmlerin bitkilerin hikayelerini anlatmaktaki en iyi yol göstericilerden biri olduğunu söyledi. Bu anlamda, gerçekleştirilen yarışma kapsamında çekilen filmlerin Anadolu topraklarındaki bitkilerin çeşitliliğini, doğanın bize vermiş olduğu güzelliği en doğru şekilde kullanma imkanı sunduğunu kaydeden Kahrıman, yarışmaya katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Kaynak: igf