Yavuz YILMAZ/İNEGÖL (Bursa), (DHA)-BURSA’da İnegöl Belediyesi, hava kalitesine etki eden katı yakıt tüketiminin yasaklanması nedeniyle, bu yıl ısınma yardımlarını nakdi olarak gerçekleştirdi. 514 aileye 308 bin 400 TL ısınma yardımı yapıldı.

İlçede 2021-2022 kış döneminde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından toplam 514 aileye ısınma yardımı yapıldığı açıklandı. İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bu yıl itibariyle hava kalitesine etki eden kömür ve katı yakıtların yakılmasının yasaklanmasının ardından, Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak ısınma yardımlarını nakdi yardım şeklinde yapmaya başladık. Kış mevsimi öncesi aldığımız başvurularla ilk ödemeler kış başlangıcında gerçekleştirilmişti. Bu süreçte devam eden başvurular da değerlendirilerek, ikinci ısınma yardımları da şubat ayı başı itibariyle gerçekleştirildi. Sistemimizde kayıtlı olan ihtiyaç sahibi ailelerimize bu yıl 600 TL ısınma yardımı yatırıldı” ifadelerine yer verildi. 

514 AİLEYE 308 BİN 400 TL ISINMA YARDIMI YAPILDI
Kış öncesi yapılan yardımlar ve Şubat ayında yapılan yardımlarla toplamda 514 aileye ısınma yardımı yapıldığı kaydedilen açıklamada, “Bunlardan 441 ailenin ısınma yardımları banka hesabına yatırılırken, hastalık veya yaşlılık gibi sebeplerle hesap açtıramayan 12 ailenin yardımları, görevli personeller tarafından kişilerin evlerine teslim edildi. Ayrıca yine çeşitli nedenlerle hesap açtıramayan 61 ailemizin ısınma yardımları müdürlüğümüzde elden teslim edildi. Toplamda 514 aileye 308 bin 400 TL ısınma yardımı ulaştırılmış oldu” denildi. 

Kış döneminde yapılan ısınma yardımları için yapılacak yeni başvurular, önümüzdeki yıl kış dönemi için değerlendirilecek. Öte yandan, ilçede alışverişini yapamayacak durumda olan vatandaşların da yıl boyunca gıda alışverişleri, istekleri doğrultusunda marketlerden yapılarak adreslerine teslim ediliyor. (DHA)
FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha