Rize'de Havuzda Zehirlenen Çocukların Aileleri Konuştu Rize'de Havuzda Zehirlenen Çocukların Aileleri Konuştu

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, yaptığı açıklamada, "Yerel seçim için aday adayı başvurularımızı 9-17 Kasım aralığında alarak, 19 Kasım'da ise 81 ilde elektronik ortamda teşkilat temayül yoklamasını gerçekleştireceğiz. Bu sürecin özelde ilimiz için genelde ise ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.

Aday adaylığı başvurularının nasıl yapılacağına dair de bilgi veren Ayar, "Aday adaylarımız İl Belediye Başkan aday adayı başvurularını bizzat yazılı olarak Genel Merkeze veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarımıza, İlçe ve Belde Başkan aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İl Başkanlıklarımıza veya İl Başkanlıklarımıza iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarımıza yapacaktır. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İlçe Başkanlıklarımıza yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Adaylık için istifası zorunlu olan kişilerin de ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisini başvuru ekinde sunması gerektiğini belirten Ayar, "Başvuru esnasında ödenecek bağış miktarları; Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan 50.000 TL, İl Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan 30.000 TL, İlçe Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan 20.000 TL, Belde Belediye Başkanı Aday Adaylarımızdan 10.000 TL, İl Genel Meclisi üyesi ve Büyükşehir olmayan illerin Belediye Meclisi üyesi aday adaylarımızdan 5.000 TL bağış alınacaktır" dedi.

Editör: Fatma Dereci