İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz’i kabul etti.

Ankara’da bir dizi temaslarda bulunan Ahmet Naci Aytemiz, Rize Milletvekilleri Osman Aşkın Bak ve Muhammed Avcı ile ilk olarak bir araya geldi. Milletvekilleriyle Tunca Beldesi’ne yapılan ve yapılacak olan yatırımları değerlendiren Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AFAD Başkanı Yunus Sezer’i Milletvekili Avcı ve Rize’deki Belde Belediye Başkanlarıyla birlikte ziyaret etti.

Ziyaret esnasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya FormuLaz Tahta Araba hediye eden Başkan Aytemiz, Tunca Beldesi’ndeki çalışmalar hakkında Bakan Soylu’ya bilgiler verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz’e çalışmalarında başarılar dilerken, FormuLaz Şenliklerini takip ettiğini ve Tunca Beldesi için bundan sonra gereken ne varsa her şekilde destek ve takipçisi olacağını ifade etti.

Ziyaretler sonrası www.sondakikarize.com'a açıklamalarda bulunan Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz “Göreve geldiğimiz günden beri beldemizin her alanda kalkınması için ekibimle birlikte çalışıyoruz. Ankara temaslarımız kapsamında İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve AFAD Başkanımız Sayın Yunus Sezer ile bir araya geldik. Sağ olsunlar, Sayın Bakanımızın Tunca Belde’mize olan ilgisine bizzat şahit olduk. Hem beldemizdeki yatırımları sordu hem de bundan sonraki çalışmalarımızda her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. Ayrıca FormuLaz Tahta Araba Yarışlarının simgesi tahta arabamızı kendisine hediye ettik ve gelecek yıl beldemizde yapılacak olan geleneksel yarışlarımıza kendisini davet ettik.” Dedi.

AFAD’TAN TUNCA’YA BÜYÜK YATIRIM

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, AFAD’ın beldeye yapacağı yatırımlarla ilgili de konuştu. Aytemiz “Bölgemizde her yıl yaşanan yağmur, sel ve heyelan gibi doğa olaylarında oluşan hasarı en aza indirgemek, olası can ve mal kaybının yaşanmaması için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ve Başkanımız Sayın Yunus Sezer’in desteğiyle AFAD tarafından beldemize önemli yatırımlar yapılacak. Ankara’daki bu ziyaretlerimizde her daim bizlerle birlikte olan Milletvekilimiz Sayın Muhammed Avcı’ya, Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ve AFAD Başkanımız Sayın Yunus Sezer şahsım ve beldem adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, AFAD yapacağı yatırımlara ilişkin detaylı bilgileri Ankara temasları dönüşünde açıklayacağını ifade etti.

Editör: Tunahan Kalender