İSTANBUL (DHA) - Türk Edebiyatı’nın usta yazarı Sabahattin Ali; doğumunun 115. yıl dönümünde Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde, ‘Hep Genç Kalacağım: Sabahattin Ali’ başlıklı panel ile anıldı. 

Türk Edebiyatı’nın unutulmaz yazarı Sabahattin Ali, doğum gününde Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi tarafından düzenlenen bir panelde anıldı.

Usta yazarın doğumunun 115. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen panelde; Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu, Yusuf Turan Günaydın ve Meryem Selva İnce konuşmacı olarak yer alırken; panelin oturum başkanlığını Prof. Doktor Yakup Çelik yaptı.

“Hep Genç Kalacağım: Sabahattin Ali” paneline katılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Yarın Sabahattin Ali’nin doğumunun 115’inci yıl dönümü. Kıymetli yazarımızı güzel bir panel ile anıyor olmaktan son derece memnunuz. Sabahattin Ali erken yaşta öldürülerek dünyadan göçmüş bir romancımız ve şairimizdir. Sabahattin Ali’nin kitapları her dönemde  çok satan yazarlar arasında girmeyi başarmıştır. Dolayısı ile bu memleket için kalıcı hale gelmiş bir edebiyatçıdır.” şeklinde konuştu.

Kaynak: dha