Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA'da eski Gülistan Lisesi'nin güçlendirme çalışmalarının masrafını karşılayarak okulun yeniden eğitim öğretime kazandırılmasını sağlayen hayırsever İbrahim Şener, kendisiyle aynı adı taşıyan torununun adı verilen okulu ziyaret etti.

Isparta'da okulların daha nitelikli şekilde eğitim öğretime devam edebilmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda yeni okul inşaatlarının yanında okul güçlendirme çalışmaları da yapılıyor. Hayırsever iş insanı İbrahim Şener, eski Gülistan Lisesi'nin güçlendirme çalışmalarını karşılayarak okulun yeniden eğitim öğretime kazandırılmasını sağladı. İbrahim Şener Ortaokulu ismiyle yeniden öğrencilerine kavuşan okulda açıklama yapan Şener, gençlere, öğrencilere yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu belirtti. Şener, "İyi bir neslin yetişmesi, ülkemize faydalı olacak kişilerin yetişmesi için gayret ediyoruz. Bu haz beni mutlu ediyor. Eğitime hizmet etmek istiyorum. Benimle aynı ismi taşıyan ve genç yaşta vefat eden rahmetli torunumun adını yaşatmak için bu okula yardımcı olmaya çalıştım. İnşallah bu okullardan bizi örnek alan kişiler çıkar, buralar çoğalır" dedi.

Vali Ömer Seymenoğlu beraberinde eğitim gönüllüsü hayırsever iş insanı İbrahim Şener ve Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur'la İbrahim Şener Ortaokulu'nu ziyaret etti. Ziyarette eğitime sunduğu katkılardan dolayı Şener'e teşekkür eden Vali Seymenoğlu okulda inceleme yaptı. Ders arasında öğretmenlerle bir araya gelen Vali Seymenoğlu öğretmenlerle eğitim öğretim faaliyetleri hakkında sohbet etti.

FOTOĞRAFLI