Doğu Karadeniz Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin gündemi ilişkin Ardeşen Gazeteciler Derneği’nde değerlendirmelerde bulundu.

 Rize’de ikinci üniversite için Ardeşen’in ön plana çıktığını ifade ederek “Talipliyiz, takip edeceğiz, isteyeceğiz.” Dedi.

 Gültekin, açıklamasında “Ardeşen, eğitim bakımında alt yapısı güçlü ve bu yolda önemli mesafe kat etmiş bir ilçe. Ardeşen’in düz alanlarının olması, bu konuyla ilgili kampus alanlarının müsait olması, Rize’de ikinci üniversite için il merkezinin sıkışık düzende olması nedeniyle 2. üniversite gündeme geldiğinde ilk konuşulan ilçe Ardeşen oldu. İkinci üniversite ve daha nitelikli eğitim için Ardeşen hep masada vardı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı’nın kuruluşundan itibaren Ardeşen hep konuşuldu.” İfadelerini kullandı.

 DOKAP Başkanı Hakan Gültekin “İkinci bir üniversite kurulacaksa biz Ardeşen olarak talipliyiz, takip edeceğiz ve isteyeceğiz. Bu üniversite nerede kurulsun bölümleri nerede olsun diye kararı elbette ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verecektir. RTEÜ Geliştirme Vakfı’nın Başkanının Nusret Bayraktar olması bizim için avantajdır. Onun üzerinden bizler de konumlarımız gereği konuyla ilgili Nusret Bey ve Cumhurbaşkanımız nezdinde takipçi ve ısrarcı olacağız. Pirinçlik Köyü’müzde ve var olan üniversite alanında bir planlama yaparak yol alınabilir. Merkez kampusunun Ardeşen’de olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

 HABER: MUSTAFA ÖZYANIK-SONDAKİKARİZE

 

 

 

Editör: Neco Yarıcı