Cumhurbaşkanı Erdoğan, Draghi ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Draghi ile görüştü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL, OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine staj ve işe alım olanakları sunacak. KKTC (İGFA) - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL ve Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden Ankara OSTİM’de kurulu OSTİM Teknik Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek’in imzaları ile yürürlüğe giren protokolle GÜNSEL’in kapıları, OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine açılmış oldu. 

İmzalanan protokol kapsamında; başta Hibrit ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi bölümü olmak üzere; Bilgisayar Programcılığı, Bilişim Güvenliği ve Teknolojisi, Elektrik, Elektronik Teknolojisi, E-Ticaret ve Pazarlama, Lojistik, Makine, Mekatronik gibi pek çok bölümde eğitim alan OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri GÜNSEL’de staj ve işe alım olanağına sahip olacak. 

GÜNSEL’in dünya otomotiv endüstrisinin en genç üreticilerinden biri olduğunu hatırlatan Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “GÜNSEL’imizde geliştirme ve üretim aşamalarında emeği olan çalışma arkadaşlarımın yaş ortalamasının 28 olması, her zaman en büyük gurur kaynaklarından oldu. Çünkü GÜNSEL, enerjisini gençlerden alan ve gençlerin geliştirdiği bir otomobil olarak dünya yollarında boy gösterecek” diye konuştu.

Sanayi üniversitesi vizyonu ile hareket ettiklerini vurgulayan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, GÜNSEL’de staj ve işe alım olanağına sahip olmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.