İSTANBUL, (DHA) - Güngören Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarıyla yoğun olarak kullanılan alanlarda dezenfeksiyon işlemine devam ettiğini açıkladı.

Güngören Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, koronavirüs başta olmak üzere salgın hastalıkların yayılmasının önüne geçmek için başlattığı ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarını vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda sürdürdüğünü duyurdu.

KAMU KURUMLARI ÖNCELİKLİ

 Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında ilçe genelinde devam eden ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemleri oluşturulan 6 kişilik ekiple vatandaşların yoğun olarak kullandığı kamu kurumları, aile sağlığı merkezleri, muhtarlıklar, hastaneler, yurtlar, taksi durakları, çocuk oyun grupları ve yetişkin spor aletleri ve pazarlar gibi ortamlarda tedbirler alınarak yapılıyor. Ekipler tarafından rutin olarak gerçekleştirilen çalışmalarda, salgın ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasında büyük etkisi olan ortak alanlar, mikroplardan virüslere kadar insan sağlığına zararlı her türlü unsura karşı dezenfekte edilerek temizleniyor.

Kaynak: dha