Toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize İli Oda-Borsa Başkanları ve Meclis Kurulu Üyeleri, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, diğer sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri ve iş insanları katılım sağladı. “Şehrin Anayasası” konulu toplantıya odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Kuyumcu ve Yönetim Kurulu Üyemiz Taner Çağatay katılım sağladılar.

26 Mart 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantı sırasında; Rize-Artvin Havalimanı, İyidere Lojistik Merkezi ve Gündoğdu Şehir Hastanesi projelerinin durumları ve gündemdeki diğer konular hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Kuyumcu ve Yönetim Kurulu Üyemiz Taner Çağatay; bölgemizde çaydan sonra en önemli geçim kaynağı olan turizmin teşvik edilmesi kapsamında desteklerin olması gerektiği, hâlihazırda 3. ve 4. yatırım sınıfı içerisinde yer alan bölgemizin TKDK Proje Destekleri ve Hibe Programlarından yararlanabilmesi için 5. veya 6. Sınıf da yer almasının gerektiği, Rize-Artvin Havalimanı’nın da tamamlanmasının ardından turizm talebinin artacağı bölgemizde ilimizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Fırtına Vadisi’nin ivedilikle imara açılması gerektiği, il, ilçe ve köy merkezlerimizde görüntü kirliliği oluşturan yapılarımızın teşvik ve desteklerle dış cephelerinin yenilenmesi ve yeni yapılarda bölge mimarisine uygun dış cephe yapılması hususunda düzenlemelerin getirilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Editör: Neco Yarıcı