Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu ’Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu’ başlıklı projemiz başarı plaketi aldı.

Kadınların konumlarını güçlendirmek için Türkiye ve AB üye devletleri Sivil toplum kuruluşları arasında bilgi alışverişini ve sürdürebilir işbirliğini geliştirmek için Biz De Varız Derneği tarafından hazırlanan “Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu” projesi ödül aldı.

 

Avrupa hibe teklifi çağrıları arasında dereceye girmiş ve başarılı projeler arasında seçilen Biz De Varız Derneğinin “Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu” projesi Ankara’daki Altınel Hotel’de düzenlenen törende plaket aldı. Ödül proje koordinatörü Yaşar Yeğen’e takdim edildi.


 

Biz De Varız Derneğinden yapılan yazılı basın açıklamasında şunlara değinildi; “Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu ’Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu’ başlıklı projemiz başarı plaketi almıştır.

Projemiz hibe teklifi çağrıları arasında dereceye girmiş ve başarılı projeler arasında seçilmiştir. 09.12.2021 tarihinde Ankara’daki Altınel Hotel’de düzenlenen törende bu başarının kanıtı olarak proje koordinatörümüz Sn. Yaşar Yeğen’e plaket verilmiştir.

Projemiz 15 ay süre ile uygulanacaktır. Projemizin Çek Cumhuriyeti, Litvanya ve Estonya’dan ortakları bulunmaktadır.

Projemizin genel amacı, kadınların konumlarını güçlendirmek için Türkiye ve AB üye devletleri Sivil toplum kuruluşları arasında bilgi alışverişini ve sürdürebilir işbirliğini geliştirmektir. Projemizin özel amacı ise ‘’(a) Türkiye ve AB üye devletleri Sivil toplum Kuruluşları arasında Kadın Dostu Kent uygulaması ile kadın Sivil toplum kuruluşlarında “engelli kadın” yaklaşımı konularında bilgi alışverişini sağlamak, (b) Avrupa Birliği’ni, Türkiye kamuoyuna; Türkiye’yi de Avrupa Birliği kamuoyuna anlatması, (c) Yerel yönetişimde kadın e-platformunun kurulması ve (d) Yerel yönetimlerine ve yerel Kadın STK’larına ‘’kadın dostu kent uygulaması’’ hakkında bilgilendirilmesidir.” Denildi.

Editör: Medya Laz