Google Haber Girişimi kapsamında (GNI) 2019 yılından bu yana gerçekleştirdiği ve bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği inovasyon yarışmasıyla Google; Ortadoğu, Türkiye ve Afrika bölgesinde belirtilen kriterleri yerine getiren yenilikçi projelere 150 bin dolar değerinde fon sağlayacak. İSTANBUL (İGFA) - Google'ın gazetecilik ve haber endüstrisini desteklemeye yönelik olarak sürdürdüğü çalışmalardan biri olan Google Haber Girişimi Orta Doğu, Türkiye ve Afrika İnovasyon Yarışması (GNI Innovation Challenge), 2019 yılından bu yana 18 ülkeden toplam 43 projeye fon desteği sağladı. 

Okuyucu etkileşimini artırabilecek ve/veya yeni iş modellerini ortaya çıkaracak projelerle başvuran yayıncıların fona hak kazandığı program, her yıl farklı yeniliklerle genişleyerek başvuru yapacak adaylarını bekliyor. 

Geçtiğimiz sene ülkemizden de Mynet Medya Yayıncılık ve Aposto Teknoloji ve Medya’nın projeleriyle başarılı olduğu yarışma kapsamında fon sağlanan fikirler, yayıncılığa yönelik dijital üyelik planlarından Arapça arama araçlarına kadar birçok farklı yenilikçi projeyi kapsıyor. 

AK Partisi Sözcüsü duyurdu... Türk vatandaşlarının tahliyesi için tren tahsis edildi AK Partisi Sözcüsü duyurdu... Türk vatandaşlarının tahliyesi için tren tahsis edildi

Dünyanın farklı yerlerindeki yayıncıların, bölgelerine özgü sorunları ve farklı yaklaşımların gerekliliğini aktarmasıyla şekillenen 2022 GNI İnovasyon Yarışması, bu yıl daha geniş bir ağ oluşturuyor ve okuyucu etkileşimi, yeni okuyucu geliri, abonelikler, yanlış habercilik vb. gibi her türden dijital inovasyon projesini değerlendiriyor.

Uygun görülen projeler 150 bin dolara kadar finansman desteği alabilecek.

2022 GNI İnovasyon Yarışması’nın son başvuru tarihi ise 5 Nisan olarak belirlendi.

Başvurular saat 23.59’a kadar çevrimiçi olarak GNI Innovation Challenge web sitesi üzerinden İngilizce olarak yapılabilecek.