AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize’de gerçekleştirdiği ilçe programlarında yaptığı açıklamalarda, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü 2023’te seçim yapacağız. Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü 2023 için hedeflerimiz var. Bu seçim Cumhuriyetin kuruluşunun ikinci 100 yılının ilk seçimi olacak” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı’ya ziyaretlerinde AK Parti Rize İl Başkan Vekili Yunus Çoruh, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Belde Belediye Başkanları ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Çayeli ilçesinde, köy ziyaretleri ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı ve beraberindeki ekip, vatandaşlarla sohbet ederek, taleplerini dinledi. Yapılan ziyaretlerin ardından Çayeli’nde Genç Düşünce Derneği ile bir araya gelen ekip, gençlerin görüş, talep ve önerilerini dinleyerek, istişarelerde bulundu.

Yazıcı “Bizim siyasetimiz kapsayıcıdır”

Ardeşen ve Pazar İlçesinde teşkilat mensupları ile bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, “AK Parti 14 Ağustos 2001 tarihinde yola çıkarken Ankara’da salonda ifade ettiği iki tane sloganı vardı ‘Her şey Türkiye için’ diğeri ise ‘Aydınlığa açık karanlığa kapalı’ şeklinde bugünde canlılığını koruyan söylemlerdir. AK Parti Türkiye’nin 83 milyonunu kapsayan ötekileştirmeden, ayrıştırmadan bütüncül bölünmez bir siyaset yapan erdemli kadroların oluşturduğu bir siyasi harekettir. Bizim siyasetimiz kapsayıcıdır. Türkiye’ye bir bütün olarak bakıyoruz. 83 milyonun tamamı hedef kitlemizdir. Bizim birliğimiz beraberliğimiz ülkemizin bölünmez bütünlüğüdür” dedi.

Yazıcı “ Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilktir”

20 yıldır kesintisiz iktidarda kalan AK Partinin Türkiye Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu belirten Yazıcı, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilktir. 1950‘den bu yana 20 yıl boyunca milletin takdiriyle iktidar oluşunu sürdüren başka bir parti daha yok. Bu ülkeye sağladığımız kazanımlar dolayısıyla 20 yıldır kesintisiz iktidarımızı sürdürüyoruz. Milletimizden aldığımız destekle tüm alanlarda çalışma gerçekleştirdik. Milletimiz boşuna oy kullanmaz. Tespit yapar muhasebe yapar, muhakeme yapar. Analizini gerçekleştirerek, sandık önüne geldiğinde de iradesini kullanır. Bizim referansımız çok seçmenimizin huzuruna çıktığımızda söyleyecek çok şeyimiz var. Emaneti bize teslim eden milletimizin karşısına çıktığımızda yüzümüzü kızartacak bir meselemiz yok. Türkiye’yi imar eden bir Partiyiz. Her alanda sağlık, eğitim, savunma gibi bir çok alanda reform niteliğinde çalışmalar yaptık” şeklinde konuştu.

AK Partinin Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü 2023 için hedefleri olduğunu belirten Yazıcı, “Bizim çalışmalarımız belli. Adayımız belli. Cumhur ittifakı olarak adayımız Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü 2023’te seçim yapacağız. Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü 2023 için hedeflerimiz var. Bu seçim Cumhuriyetin kuruluşunun ikinci 100 yılının ilk seçimi olacak” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Rize programını Pazar İlçesinde Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ile yaptığı toplantı ile tamamladı.

Editör: Tunahan Kalender