İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – GENÇLİK ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları 2022 yılı finallari Osmaniye Gençlik Merkezi'nde başladı.
İl Müdürü Sedat Acar'ın da katılımı başlayan İl birincilikleri şiir okuma, bilgi, tiyatro ve  münazara yarışması ile devam edeceği kaydedildi. Ödül töreninin ise 31 Mart Perşembe Günü Ahmet Şekip Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak.
İl Birincileri Mayıs ayında Antalya'da yapılacak Akdeniz Bölge Finallerine katılarak Türkiye Birinciliği için yarışacağını kaydeden İl Müdürü Sedat Acar, “Gençlik Merkezleri üzerinden gerçekleştirilen yarışmalar, gençlerimizin kültürümüze, sanata sahip çıkmaları, yeteneklerinin sergilenmesi, sosyalleşmeleri adına önemli bir organizasyon. Yarışmaya katılan, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Tüm gençlerimizi, ailelerimizi yarışmaları izlemek ve gençlerimize destek olmak için Osmaniye Gençlik Merkezimize davet ediyorum.” dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha