Yetişkinlerin Gıda-Okuryazarlığı Yetkinliklerinin Artırılması (FOODTR) toplantısı Macaristan’da gerçekleştirildi.BURSA (İGFA) - Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan proje finansmanı ile yürütülen "Yetişkinlerin gıda-okuryazarlığı yetkinliklerinin artırılması (FOODTR)" isimli proje Erasmus+ KA204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında destekleniyor.

Proje ile toplumda  gıda okuryazarlığının yaygınlaşması ve  sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarının sağlanması amaçlanıyor.

Bursa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü koordinatörlüğünde Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Bursa Büyükşehir Belediyesi (TARIM A.Ş.), Bursa Teknik Üniversitesi (BTU) , Gıda ve Konservecilik Ulusal Teknoloji Merkezi (CTC) (İspanya), Széchenyi István Üniversitesi (SZE) (Macaristan) ve Gıda ve Fermantasyon Teknolojileri Merkezi (TFTAK) (Estonya)  ile proje ortağı olarak görev aldı.

Macaristan’da Széchenyi István Üniversitesi’nde düzenlenen ve Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül'ün de katılım sağladığı toplantıda; projenin gerçekleştirilen faaliyetleri ve  gelecek dönem faaliyetleri ile ilgili görüşmeler yapıldı.

Proje kapsamında il Müdürlüğümüz ve paydaşların hazırladığı 8 adet rehber ve kılavuz ile ilgili değerlendirmeler yapılarak;  E-öğrenme platformu ve proje web-sitesinin yaygınlaştırma faaliyetleri ve etkinlikleri ile ilgili planlamalar yapıldı.

Kaynak: igf