Ardeşen'de Genel Bayramlaşma İlk Gün Yapılacak Ardeşen'de Genel Bayramlaşma İlk Gün Yapılacak

Ardeşen Belediyesi ve DOKAP İş birliğinde Fırtına Vadisi yeni yüzüne kavuşuyor.Fırtına Deresi veya eski adıyla Peruma, Doğu Karadeniz'de yer alan akarsulardan birisi olup, Kaçkar Dağları'nın Karadeniz'e bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesi ile oluşmuştur. Dünyada korunması gereken vadiler arasında olan bu eşsiz güzellik için yeni rekreasyon alanları oluşturuluyor.


Çay bahçeleri içerisinden geçen, üzerindeki kemer köprülerle süslü Fırtına Deresi, yeşilin yedi tonunu içinde barındıran doğanın eşsiz güzelliğini kendi cazibesiyle berrak akan suyu ile gelen misafirlere sumakta. İşte bu doğal zenginliklerin İlçeye gelen turistlere bire bir yansıtma adına Ardeşen Belediyesi ile DOKAP iş birliğinde bir proje inşaatı hızla yol almakta.
Ardeşen Belediyesine tahsis edilen alanda inşaat devam ediyor.

Bitiş tarihi 26.12.2023 tarihi olan proje içerisinde; Hediyelik (yöresel) eşya satış alanları, bisiklet yolu, çardaklar, aydınlatma alanlarının yenilenmesi, çocuk oyun parkı, seyir terasları, serenderler, yerleşke ile Fırtına deresi arasında olan tüm korkulukların yenilenmesi, turizme yönelik çaylık alanların oluşturulması, yürüyüş ve gezi alanları, dinlenme alanları, çay toplama için uygulama bahçesi, çay tadımı ve içini yapılacak dinelme alanları olacak.

 800 kişinin bir anda ağırlayabilecek olan yerleşkeye, yöresel meyve ağaçlarının da içinde olacağı 1400 adet ağaç dikimi yapılacak.Öte yandan Temmuz 2023 tarihi itibariyle Hediyelik (yöresel) eşya satış reyonları da Turizm sezonuna yetiştirilmeye çalışılacak.


Editör: Medya Laz