Belediye size verilen süre doldu diyerek tabelasını indirilen Anaokulu binayı boşaltmayınca ekipler suyu kesti, veliler öğrencilerin temel ihtiyacını karşılayabilmek için dışardan damacanayla su taşıdı.Yetkililerden alınan bilgiye göre konuya bahsi geçen, 04-06 Yaş Okul Öncesi Kreş olarak kullanılan binanın bulunduğu alan, Fındıklı İlçesi Merkez Mahallesinde Uygulama İmar Planında park alanı olarak planlanan devletin hüküm ve tasarrufu altındaki taşınmaz olduğuna vurgu yapılarak; 2017 yılında Belediye Meclis Kararı ile 5 yıllığına, 04-06 yaş okul öncesi kreş binası-Kur-an kursu hizmetlerinde kullanılmak üzere İlçe Müftülüğüne tahsis edilmiş ancak, Fındıklı Belediye Başkanlığınca 2019 yılında alınan meclis kararı ile bina tahsisinin iptal edilmesi kararı alınmıştı.

Fındıklı Kaymakamlığınca alınan meclis kararına karşı yürütmenin durdurulması istemiyle Rize İdare Mahkemesinde dava açılmış olup dava sonucunda; Davaya konu dolgu alanı üzerinde Belediye tarafından binanın yapılarak yapı ruhsatı alınsa da taşınmazın devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunmaya devam ettiğinden Belediyenin tasarruf yetkisinin bulunmadığı belirtilerek yürütmenin durdurulması kabul edilmiştir.

Rize İdare Mahkemesince görülen dava sonucunda 2020 yılında, Belediye tarafından yapılan işlemin iptaline karar vermişti, aynı karar 04.11.2022 Cuma günü yine Rize İdare Mahkemesince görülen dava sonucunda “ davalı iradenin savunması ve ara kararın cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına. Kararı çıktığı bildirildi.

 

Okulumuz Kapatılmasın.

Anaokuluna öğrenci getiren veliler ise okulun kapatılmamasını sürecin bir an önce öğrencilerin eğitimine zarar gelmeyecek şekilde sonlanmasını talep etti. Öğrencilerin hem okula hem de öğretmenlerine alıştığı ve adapte olduğunu belirten veliler Fındıklı Belediyesi en azından bu yıl bitene kadar bu çocukların eğitim almasına müsaade etmelidir dedi.

 

Okulun Suyu Kesilince Veliler ellerine bidon alıp su taşıdı.

Fındıklı Belediyesi kaçak su kullanıyor gerekçesiyle okulun suyunu kesti. Su kesintisinden dolayı kalorifer yakamayan Anaokulu çocukların ısınma problemini aşmaya çalışıyor. Öte yandan su kullanımıyla ilgili de veliler öğrencilerini okula getirirken yanlarında öğrencinin o gün kullanacağı suyu da yanında getiriyor.

 

Ercüment Şahin Cevratoğlu Haksız Olan Onlar.

 

2017 yılında Belediye Meclis Kararı ile 5 yıllığına, 04-06 yaş okul öncesi kreş binası-Kur-an kursu hizmetlerinde kullanılmak üzere İlçe Müftülüğüne tahsis edilmiş ti. Biz meclis kararlarını inceledik zaten bazı AK Partili meclis üyeleri bu tahsisi gönül rızasıyla onaylamamış. Bizde 2019 yılında alınan meclis kararı ile bina tahsisinin iptal ederek Belediyemizce yeni bir Anaokulu için talep ettik.

Bizde zaten Anaokulu açacağız. Burada yapacağımız yeni okulda çocuklarımız 6 yabancı dilde öğrenim görecek. İslerlerse Arapça dili de öğrensinler.

Belediyemizin bu güzel hizmeti için yine aynı alanda bulunan Belediyemiz sosyal tesisimizin bir kısmını kullanıyoruz. Bu projemizi hayata geçirdik zaten.

Kendilerine yer göstermemize rağmen 04-06 yaş okul öncesi kreş binasını boşaltmadılar. Kendilerine verilen sürenin dolduğunu tebliğ için defalarca resmi yazı yazdık ama bunlara hiç bir cevap alamadık.

Tabelasını biz indirmedik orası için Fındıklımıza önemli katılar sağlayan bir Fındıklılı han fendinin adını vermek istedik, asıl onlar bizim tabelamızı indirdiler.

Okulun su kesintisine gelirsek, okul kaçak su kullanıyordu. Defalarca ödeme yapın ihtarı yapmamıza rağmen bir gelişme olmadı ve bizde kestik diye konuştu.

 

 

AK Parti Fındıklı İlçe Başkanı Velioğlu

CHP'nin Fındıklı Belediye Başkan Adayı Açıklandı CHP'nin Fındıklı Belediye Başkan Adayı Açıklandı

Konuyla ilgili AK Parti Fındıklı İlçe Başkanı İsmail Fethi Velioğlu bir basın açıklaması yaptı; “Biraz önce Sayın Belediye Başkanı yaptığı açıklamada her zamanki gibi konuları çarpıtarak açıklamalarda bulundu. Ak Parti İlçe başkanı olarak şahsımı ucuz siyaset yapmakla, yalan,  iftira ve çamur at izi kalsın anlayışı ile karalamalarda bulundu.

Tüm iddialarına cevabım mahfuz kalmak şartıyla: Şimdi kendisini "dün gece kaymakamlık binasına gittiğim ve görüldüğüm" iddiasını ispata davet ediyorum. Müddeiyi iddiasını ispatla yükümlüdür. Aksi takdirde kendisini müfteri (iftira eden) ilan ediyorum. Siz değerli halkıma şöyle bir taahhütte bulunuyorum. Sayın Belediye Başkanı iddiasını ispatladığı an bir dakika geçmeden görevi bırakacağımın sözünü veriyorum. Kendisinden de aynı kararlılığı bekliyorum. Hodri meydan diyorum. Ucuz siyaseti şovu kimin yaptığı ortaya çıksın görelim. Saygılarımla.” Açıklamasında bulundu.

 

Diyanete Bağlı Okul Olduğu İçin mi kapatılıyor.

 

CHP Zihniyeti!

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bey Başörtü sorununu gelin çözelim teklifiyle Kıyafet, fikir ve inanç özgürlüğü mesajı verirken!

CHP’li Belediye olan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Cevratoğlu, dinini öğrenmek isteyen çocukların okuduğu okulu kapatıyor.

Peki değiştim imajı vermeye çalışan CHP nin gerçek yüzü hangisi. Çünkü ellerine geçen ilk fırsatta bir akrep misali zehrini akıtmak için uygulamalar yapılmakta. Okulun suyu kesiliyor, çevre düzenlemelerinin çitleri sökülüp kurumun tabelası indirildi.

 

Son sözü Rize İdare Mahkemesi söyledi;

04.11.2022 Cuma günü yine Rize İdare Mahkemesince görülen dava sonucunda “ davalı iradenin savunması ve ara kararın cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına. Kararı çıktı.

Editör: Tunahan Kalender