İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 ülke lideriyle yaptığı telefon görüşmelerini değerlendirdi.ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 5 ülke lideriyle yaptığı görüşmelere ilişkin: "Cumhurbaşkanımızın, bölge ve dünya barışını tesis etmeye yönelik samimi gayretleri, ülkemizin istikrarlaştırıcı gücünü pekiştiriyor." ifadesini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, lider diplomasisine hız kesmeden devam ettiğini vurgulayarak bugün Bulgaristan, Finlandiya, Almanya, Kazakistan ve Sırbistan liderleriyle yaptığı telefon görüşmelerinde, ikili ilişkileri geliştirecek adımları ve Rusya-Ukrayna savaşı dahil bölgesel konuları istişare ettiğini belirtti.

Milyonların gözü kritik toplantıda! Erdoğan kararları açıklayacak Milyonların gözü kritik toplantıda! Erdoğan kararları açıklayacak

Gerçekleştirilen telefon görüşmelerine dair değerlendirmelerini sürdüren Altun, "Büyüyen diplomatik ve insanî kapasitesiyle Türkiye'nin önemi, krizlerin çözümü için sunduğumuz yapıcı ve gerçekçi katkılarla daha iyi anlaşılıyor. Dünyanın, Türkiye'nin dostluğunun insanlık için sağlayacağı kazanımların farkına varması, milletimiz için iftihar vesilesidir. Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği, 'Adil bir barışın kaybedeni olmaz' anlayışıyla, bundan sonra da barış, istikrar ve diyaloğu teşvik etmeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/fahrettinaltun/status/1511085715530166273