Aslı DURAN/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da turizmin gözde merkezlerinden Kaleiçi ile Atatürk Caddesi ve çevresindeki esnaf, son dönemde müşterilerini rahatsız eden çiçek ve mendilcilerin yanı sıra dilenciler nedeniyle zor günler geçiriyor. Bölge esnafından Olgun Katıkol (50), ülke turizmine zarar veren ve toplumun huzurunu bozan şahıslar için gerekli tedbirlerin alınması konusunda çağrı yaptı.

Turizm kenti Antalya'da Kaleiçi, Atatürk Caddesi ve çevresinde bulunan esnaf, mekanlarına izinsiz giren çiçek ve peçete satıcıları ile dilenen kişilerin müşterileri rahatsız etmesi nedeniyle basın açıklamasında bulundu. Bölge esnafı adına konuşma yapan Olgun Katıkol, yerli ve yabancı binlerce kişinin her gün Atatürk Caddesi ve Kaleiçi bölgesinde alışveriş yaptığını, konakladığını ve çeşitli mekanlara oturarak vakit geçirdiğini anlattı. Bu bölgede son dönemde çiçek ve peçete satan kişilerin yolda ve çeşitli kafelerde oturan müşterilere duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç sağladığını belirten Katıkol, bu kişilerin müşterileri rahatsız ve taciz ettiğini söyledi.

Olgun Katıkol, "Kaleiçi ve çevresinde uzun süredir sıkıntı yaratan söz konusu şahıslar, insanları korkutmak, sindirmek amacıyla gruplaşarak organize hareket etmektedir. Huzuru bozan tutum ve davranışlarından dolayı kendilerini uyaran ve telkinde bulunan vatandaşları ve bölge esnafını tehdit etmektedir. Bölgemizde toplumun huzurunu kaçıran Antalya ve ülke turizmine zarar veren söz konusu şahıslar ve gruplara engel olunmasını, gerekli tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Kaynak: dha