Ardeşen’de Özel Yetenekli Öğrencilerden, Özel Sergi Ardeşen’de Özel Yetenekli Öğrencilerden, Özel Sergi

AK Partiden Ardeşen için aday adayı olarak adı geçenlerin kervanına Ardeşen’de uzun yıllar Okul müdürlüğü ve Ardeşen HEM Müdürü olarak görev yapmış olan Berberoğlu’nun da adı geçiyor.
Ardeşen ilçesinde Belediye seçimlerinde kim aday olur sorusu sıkça sorulurken aday adayı süreci de en az aday ismi kadar gündem oluyor.
Ardeşen’de AK Parti için aday adayları konusunda sokakta kulisler yapılırken bu kulis içinde Ertan Berberoğlu’nun da adı geçiyor.
 Berberoğlu uzun zaman eğitim camiasında hizmet vermiş bir isim. Halen Çamlıhemşin Halk Eğitim Müdürü olarak görevini sürdürmekte. 

Ertan Berberoğlu Kimdir?
1969 yılında Rize ili Ardeşen ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Ardeşen Merkez ilkokulunda orta öğretimini Ardeşen İmam Hatip Orta Okulunda, lise öğrenimini Rize Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı.
Üniversite eğitimini Uludağ Üniversitesi Teknik programlar Elektronik bölümünü ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi.
12.02.1990 yılında Yozgat Sorgun Çıraklık Eğitim Merkezinde Elektronik Öğretmeni olarak göreve başladı. 1993 yılında Rize Çıraklık Eğitimi Merkezine atandı bir buçuk yıl burada görev yaptıktan sonra 1995 yılında Ardeşen ilçesinde kurulan Çıraklık Eğitim Merkezine kurucu müdür olarak atandı. 2003 yılında Çıraklık Eğitim Merkezi ile Çok programlı lisenin tek çatı altında toplanarak oluşturulan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezine kurucu müdür olarak atanarak 2010 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Bakanlığımızca yayımlanan 8 yıl aynı kurumda görev yapanlara yönelik uygulanan rotasyon gereği 2010 yılında Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak göreve başladı.
2013-2014 akademik yılında Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme alanında yüksek lisans diploması aldı.
2010-2019 yıllarında Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak bu görevi devam ettirdikten sonra yine rotasyon gereği 02.07.2019 tarihinde Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak atandı. Evli ve 3 çocuk babası olup halen bu görevini sürdürmektedir.

Editör: Medya Laz