Sinan UÇAR / GÜMÜŞHANE, (DHA) - AMPUTE Futbol Milli Takım Kaleci Antrenörü Erhan Kuşkapan, 2020-2021 sezonunda Ankara ekiplerinden Başkent Futbol Akademi'de hem Kaleci hem teknik direktör olarak görev aldığını hatırlatarak, birçok takımın hem oyuncu hem teknik direktör modeline dönmeye başladığını söyledi.

AMPUTE Futbol Milli Takım ile Türkiye'nin ev sahipliğinde 1-10 Ekim'de düzenlenecek 2022 Dünya Kupası için kamp hazırlıklarına devam eden kaleci Antrenörü Erhan Kuşkapan, 2020-2021 sezonunda Ankara  Ekiplerinden Başkent Futbol Akademi'de hem kaleci hem Teknik direktör olarak görev aldığını hatırlatarak,  “Benden sonra Nuri Şahin Antalyaspor'da ve Adem Büyük'de Malatyaspor'da bu modaya uydu. Destek olanlar da vardı, 2.Ligde böyle iş olur mu diyen de vardı, ama ülkemizde gördüğünüz gibi Süper Ligimizde de bu model uygulanıyor” dedi.

Kuşkapan, “Takımları bu yönteme iten nedenlerden biri takımlarda her zaman söz sahibi olan abiler vardır. Bu isimler genelde tecrübeli, adaletine güvenilen ve sevilen oyunculardır.  Takım grubu tarafından güven duyulan oyuncular kaptanlığın ötesinde takıma abilik yapıyor. Bu tarz oyuncular genelde takım kaptanı olur ve hoca- oyuncu ile yönetici- oyuncu arsındaki ilişkiyi sağlar. Kaptanlar veya takım içinde abiler olarak nitelendirilen oyuncular deneyimleri, zekası, adaleti ve liderliği ile yol gösterir, çözüm bulur. Bu şekilde çalışan hatırladığım Yusuf Şimşek Turgutluspor'da yaptı. Erkan Zengin bir dönem Karagümrük’te, Nuri Şahin  Anltalyaspor’da ve Adem Büyük  ise Malatyaspor’da hem oyuncu hem teknik direktör olarak görev aldı. Dikkat çeken ise bu isimler başarılı ve karakterli sorucular olmasıdır.  Beni bu isimlerden ayıran ise benim kaleci olmam. Kaleciyken teknik direktör olan bir ben vardım sanırım. Benim için farklı güzel bir deneyim oldu. Bence o dönemde takım halinde çok başarılı olamadık ama hayat devam ediyor deneyimlemeye, öğrenmeye, gelişmeye devam ediyorum, edeceğim” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha