HABER.ARZU ERBAŞ - Rize Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği veli-öğrenci yemek yarışması sonuçlandı. Okul veli ve sektör iş birliğini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma okul atölyesinde gerçekleşti.

Yarışmayı Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Serkan Savaş, Tarım İl Müdürü Murat Genç, Şube Müdürleri Mehmet Aşçı, Resul Kul, öğrenciler ve velileri izledi. 8 gurubun katıldığı yarışmada yarışmacılar 70 dakika süre içerisinde belirledikleri yemek ve tatlıları yaparak jüriye sundu.

Sunum, tat, yenilik, tabak dizaynı ve temizliğin ön planda tutulduğu değerlendirme sonunca Ece Çalışır ve annesi Hatice Çalışır islim kebabı ve kalburabastı ile birinci olarak çeyrek altın kazandı.

Ramazan Bayramı’nda Rize'de Hava Durumu Ramazan Bayramı’nda Rize'de Hava Durumu

Emine Ilgın Torpi  ve annesi Çiğdem Torpi Manisa bohça kebabı  ve portakallı muhallebi ile ikinci olarak gram altın, Ahmet Kamacı  ve ablası İpek Kamacı hünkar beğendi  ve saray lokumu ile üçüncü olarak tencere seti kazandılar. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Muhabir: ARZU ERBAŞ