Bayramlaşma programı için Rize'ye gelen İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu program kapsamında Ardeşen'imize geldi. Yoğun bir ilgi ile karşılaşan İmamoğlu halkı selamladıktan sonra bir konuşma gerçekleştirdi. İmamoğlu;

"Buraya geldiğim için gerçekten çok mutluyum, benim çocukluk anılarım buralarda geçti. Babamın esnaflık yıllarında buraları karıi karış dolaştık. Çocuklar ve Gençlerimiz için çok çalışacağız,çok çalışmak zorundayız. Siz şimdi Ardeşen seninle gurur duyuyor diyorsunuz ya, babam çok duygusal bir insandı. Siz şimdi "seninle gurur duyuyoruz" diyorsunuz ya vallahi babam hüngür hüngür ağlardı. Allah şahit ki bu kardeşiniz, bu evladınız ne kimsenin hakkını yer, ne kimsenin hakkını yedirir. Sizi mahcup etmemek için elimden geleni yapacağım, yapmak zorundayım. Hak,hukuk ve adalet prensibi bizim insani prensibimizdir, hem ahlaki,hem vicdani hem de inanç prensibimizdir. Hepimizin birlikte yaşama unsurudur başka türlü olmaz ki. Karadenizin yaş ortalaması eskiden Türkiye'nin yaş ortalamasından daha gençti ama şimdi Türkiye'nin yaş ortalamasından 5-6 yaş daha fazla, yaşlı. Niçin? Gençler burayı terk ediyor. Dünyanın cenneti diyorum buraya. Bu güzel topraklar terk edilir mi? Fırsatları iyi değerlendirdiğimiz takdirde herkes burada dünyanın en mutlu insanı olur.

Ülkemizde gelir dağılımının eşitsizliği var, liyakatıyla çalışırsam olur diyen gençler yerine acaba tanıdığ var mı, dayım var, amcam var mı diyen gençler olsun isteyenler var. Ekonomik kriz var. Bütün bunların sebebi ne biliyor musunuz? Türkiye'de her şeyi ben bilirim diyenler var." ifadelerini kullandı.

Açıklamanın tamamını izlemek için;

Editör: Tunahan Kalender