Altında 14 yıl sonra bir ilk!

Altın 14 yıl sonra ilk kez yatırımcısına para kaybettirecek. En kötü yıllık performansını yaşayan altınla ilgili bir yorum da Jim Rogers'tan geldi.

Altında 14 yıl sonra bir ilk!
Altın ve değerli maden yatırım danışmanlığı Bullion Vault'un sorularını yanıtlayan Rogers, şu anda değerli metallere yatırım yapmadığını ancak yapmak zorunda kalsa altını değil gümüşü seçeceğini söyledi.

Gold News'ın haberine göre Rogers, “Şu an ne altın ne de gümüş alıyorum. Ama bir gün almak zorunda kalırsam gümüşü tercih ederim çünkü gümüş daha ucuz bir yatırım” dedi. Yatırım gurusu, “Eğer iki değerli metal de şu anki seviyelerinden çok daha aşağı seviyelere gerilerse, umarım ikisine de yeteri kadar yatırım yapacak kadar akıllı davranabilirim” diye devam etti.

PARA DOLARA KAÇIYOR


Garanti Yatırım Analisti Alper Kalyoncu, altının 14 yıldır yatırımcısına kaybettirmemesi ile ilgili şunları söyledi: 'Yılsonu ve yılbaşı ons değerlere bakıldığında böyle. Bunun nedeni ABD faizlerindeki artış beklentisi ile dolara kaçan para. 2014 yılının ilk çeyreğinde düşüş bekliyorum.'

İŞTE KUYUMCULARDAKİ ALTIN FİYATLARI:

24 Ayar Külçe Altın (Gr): Bugün satış: 81.0
Cumhuriyet Ata Lira: Bugün satış: 557.0
22 Ayar Bilezik (Gr): Bugün satış: 80.0
Lira Tam Ziynet: Bugün satış: 557.0
Yarım Ziynet: Bugün satış: 276.0
Çeyrek Ziynet: Bugün öğlen satış: 138.0
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2013, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER