Rize Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul'da Atatürk Havalimanı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen 13. Rize Tanıtım Günlerine Rize Merkez ve İlçelerinden onlarca kurum, işletme ve iş adamı stant açtı.

Ardeşen'de Renkli Bir 23 Nisan Kutlaması: 1. Çocuk Şenliği Ardeşen'de Renkli Bir 23 Nisan Kutlaması: 1. Çocuk Şenliği

 

Rizelileri aynı çatı altında toplayan 13. Rize Tanıtım Günlerine her yıl olduğu gibi yine Ardeşen standı damga vurdu. Ardeşen kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından ortak açılan stant ’ta bir birinden kıymetli ve el emeği Halk Eğitimi ürünleri ve Atmaca standı davetlilere ve ziyaretçilere sunuldu.

Adeşen Belediye Başkan Vekili Mustafa Ön ve Kaymakamlık görevlendirilmemişle Hakan Bozkan’ın karşıladığı;   Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, RTEÜ Yaptırma ve yaşatma dernek Başkanı Nuster Bayraktar, ÇAYKUR Rizespor Başkanı İbrahim Turut, Rize Ticaret Odası başkanı Mehmet Erdoğan, İstanbul Ardeşenliler Dernek Başkanı Adem Akbeniz, Rize Ticaret Borsası Genel Sekreteri ve Rize Bardak Çay Çarşısı Genel Müdürü Hasan Önder, Ardeşen İl Genil Meclisi Üyeleri İbrahim Önder, Cumali Hakyemez, Recep Badoğlu, çok sayıda misafir ve ziyaretçiye; Kurulan stadtlarda Ardeşen Halk Eğitim Kurslarında el emeği üretilen ürünler ve Atmaca strantı büyük ilgi gördü.

 Haber: Murat UÇKAN

Editör: Medya Laz