Ehliyet alma planında olan kişileri ilgilendiren bir uyarı Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği'nden geldi. Dünya genelinde artan enflasyon ülkemizi de etkiledi. Artan enflasyon birçok sektör ve ürünün fiyatları artırmasına sebep oldu. Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği'nden yapılan açıklamaya göre 2023 yılında ehliyet fiyatlarında ciddi bir artış yaşanabilir.

EHLİYET FİYATLARI 6 BİN LİRANIN ÜZERİNE ÇIKABİLİR!

2022 yılındaki enflasyon rakamlarına rağmen ehliyet kursu fiyatlarında değişiklik yapılmadığını belirten Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği, artan maliyetler dolayısı ile 2023 yılında 'B sınıfı' ehliyet fiyatlarının ülke genelinde 6 bin lira ve üzeri seviyelerine çıkabileceğini duyurdu.

Fiyat artışı öncesinde ehliyet alacak vatandaşları kurslara kayıt olmaya davet eden Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Dernek Başkanı, "Yılbaşından bu yana özellikle akaryakıta, lastik ile araç fiyatlarına, araç parçası ve işçiliklere defalarca, asgari ücrete iki kez zam geldi. Özellikle enflasyonun yüzde 80'lere çıktığı bu zorlu şartlarda zam yapmayıp kendimizi zorlayarak vatandaşlarımızı korumaktayız.

Fakat ayakta durabilmemiz ve hizmetimize devam edebilmemiz için yılsonu itibariyle 'B sınıfı' ehliyet fiyatlarının tüm Türkiye'de ve dolayısıyla şehrimizde ortalama 6 bin lira ve üzeri seviyelere çıkacağı beklentisindeyiz. Vatandaşlarımızı yeni yıl öncesi ehliyet ve harçlara gelmesi beklenen ciddi artışlardan önce, ehliyetleri için vakit kaybetmeden sürücü kurslarına kayıt yaptırmaları konusunda hassasiyetle bilgilendiriyoruz" dedi.

ARDEŞEN SÜRÜCÜ KURSU

Atatürk caddesi Belediye Karşısı No:159 Kat: 1-2-3 Ardeşen/RİZE
Telefon: 0 (464) 715-4815

OSMALI SÜRÜCÜ KURSU

Fatih, Atatürk Cd. No:178 Kat:3, 53400 Ardeşen/Rize

Telefon: 0 (464) 715-4815

Editör: Tunahan Kalender