EDİRNE,(DHA)-EDİRNE Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü’nün hizmet kapasitesinin ve kalitesinin arttırılması amacıyla aldığı araçları düzenlenen törenle teslim etti. Vali Canalp, yeni araçların hizmete girmesi ile ihtiyaç duyulan hizmet kalitesine ulaşılacağını söyledi.

Edirne Valiliği’nce alınan 10 araç, düzenlenen törenle İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. Tören, emniyet müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirildi. Törende konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, teslim edilen araçlarla ihtiyaç duyulan hizmet kalitesine ulaşacaklarını belirterek, “İnsandan önemli bir şey yok. Vatandaş memnuniyeti için en kritik en önemli husus ne derseniz insandır. Kamu personelinin iyi niyetle yüksek bir motivasyonla çalışıyor olmasıdır, ondan sonra ne geliyor derseniz hizmet kapasitesidir. Hizmet kapasitesi de sahip olduğunuz bina donanımızın iyi olması, araç gerecin iyi olması ile sağlanabilmektedir. Burada hizmet binamızı yeniledik araç parkını güçlendirerek iyi bir noktaya getiriyoruz. Valilik olarak bizde burada 5 tane araç aldık, diğer araçlar da Emniyet Genel Müdürlüğümüzün bütçesinden geldi. Böylece hizmet kalitemizi ve kapasitemizi yükselttik” dedi.

Dualarla hizmete alınan 4’ü arazi aracı olmak üzere toplam 10 aracının anahtarları, Vali Canalp tarafından görevli personellere teslim edildi.(DHA)

 

Kaynak: dha