Cansel ORUÇ/BURSA, (DHA)-BURSA’da, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD), Bir Dil Bir Hayat Uluslararası Girişimcilik Derneği (DİLBİRDER) ve Gürsu Belediyesi arasında ‘Gençlerde Beceri ve Girişimcilik Odaklı Projelerin Desteklenmesi Protokolü’ imzalandı. Protokolle girişimcilik ekosisteminin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

‘Gençlerde Beceri ve Girişimcilik Odaklı Projelerin Desteklenmesi Protokolü’, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, DİLBİRDER Başkanı Bennur Karaburun ve Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yıldırım taraffından imzalandı. Protokolle, gençlerin yeni dünya düzenine hızla adapte olmasının amaçlandığını belirten Çevikel, “Özellikle yeşil çevre ve dijitalleşme konusunda gençlerimize yol gösterici olmalıyız. Ürettiği projelerle dünyaya örnek olacak gençlerimiz var ve biz bu gençleri doğru konumlandırabilirsek birçok markayı dünyaya armağan etmiş oluruz. Su ayakizi, dijitalleşme ve yeşil dönüşüm konularına uzun yıllardır önem veriyor ve bu alanda yatırımları artırarak sürdürüyoruz. Gençlerimizi de bu alanlarda düşünmeye, sorumluluk almaya ve proje üretmeye teşvik etmek istiyoruz. Gençlere her türlü destek ve katkıyı sağlamaya hazırız” diye konuştu.

DİLBİRDER Başkanı Bennur Karaburun da “Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük öneme sahip olan gençlerimizin, farkındalıkları artırılarak bilinçlendirilmesini amaçlıyoruz. Gençlerimiz girişimcilik vizyonu etrafında bir araya gelmeli ve ortaya çıkacak sonuçlar desteklenmeli” dedi. Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yıldırım da “Belediye olarak, kendi işini kurmak isteyen girişimcileri desteklemeye yönelik çalışmaları çok önemsiyoruz. Gençlerimizin becerilerini artırmalarına katkı sunarken girişimcilik odaklı projelerin desteklenmesi noktasında iş birliklerine hazırız” ifadelerini kullandı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Kaynak: dha