Toplantı öncesi Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve Giresun Valisi Enver Ünlü, Rize Valisi Kemal Çeber’i makamında ziyaret etti. Ziyarete bölgesel olarak yürütülen çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret akabinde Çay Çarşısı toplantı salonunda gerçekleştirilen DOKA 152. Yönetim Kurulu Toplantısında; 2024-2028 dönemi bölge planı taslağı görüşülerek bu kapsamda bölge illerinde düzenlenmesi planlanan çalıştaylar hakkında bilgi paylaşıldı. Ayrıca imalat sanayinde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik Faizsiz Kredi Desteği Programının detaylarının anlatılmasının ardından illerden gelen çeşitli sektörel ve tematik alanlarda güdümlü proje teklifleri değerlendirildi.

Toplantının ardından Vali Kemal Çeber, misafirlerini Çay Çarşısını gezdirerek tanıttı. Çay Çarşısı’nın Rize için önemli bir figür olduğu belirtilerek, Rize’ye gelen turistler için önemli bir uğrak noktası haline geldiği ifade edildi.  

DOKA Yönetim Kurulu Toplantısına Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Rize Valisi Kemal Çeber, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Giresun Valisi Enver Ünlü, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Artvin İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu katıldı.

doka-yonetim-kurulu-toplantisi-rizede-yapildi-2.jpg

doka-yonetim-kurulu-toplantisi-rizede-yapildi-12.jpg

doka-yonetim-kurulu-toplantisi-rizede-yapildi-10.jpg

doka-yonetim-kurulu-toplantisi-rizede-yapildi-11.jpg

doka-yonetim-kurulu-toplantisi-rizede-yapildi-13.jpg

doka-yonetim-kurulu-toplantisi-rizede-yapildi-19.jpg

doka-yonetim-kurulu-toplantisi-rizede-yapildi-15.jpg

doka-yonetim-kurulu-toplantisi-rizede-yapildi-16.jpg

Editör: Tunahan Kalender