Törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Dijitalpark Teknokent Tanıtım Filmi gösterildi.

Dijitalpark Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Dijitalpark Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Bayraktar ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır açılış konuşmaları gerçekleştirdiler.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz konuşmasında Dijitalpark Teknokent'in kuruluşunun her iki üniversitenin bilgiye ve teknolojiye olan inancının yansıması olduğunu ifade etti. Yılmaz, "Dijitalpark Teknokent'in kuruluşunun üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen bugün burada Ataşehir Yerleşkesi'nin açılışı, ülkemizin en genç teknoparklarından birinin bu kadar kısa bir zamanda, kuruluş vizyonuna yakışır biçimde kat ettiği yolun bir göstergesidir." dedi.

Yerleşkenin yenilikçi fikirlerin, iş birliklerinin ve girişimciliğin merkez üssü olacağını belirten Rektör Yılmaz, "Ayrıca, üniversitelerimiz ile sanayi arasında köprüler kurarak, bilginin ticarileştirilmesini teşvik edecek ve yerel ekonomimizin gelişimine de büyük katkılar sağlayacaktır." diye konuştu.

Rektör Yılmaz konuşmasını, Dijitalpark Teknokent'in kuruluşunda ve gelişiminde emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılış gerçekleştirildi.

Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkesi'nde hali hazırda faaliyet gösteren 25 girişimcinin büyük çoğunluğu fin-tech üzerine projeler yürütüyor. Bunların yanı sıra, çip tasarımı ve üretimi, akıllı şehir çözümleri, yapay zeka-chatbot, havacılık, otopilot, mobil oyun, dijital kimlik doğrulamaları, sağlık ve sigorta yazılımları üzerine faaliyet gösteren girişimciler de yer alıyor.

dijitalpark-teknokent-atasehir-yerleskesi-acildi-1.jpg

dijitalpark-teknokent-atasehir-yerleskesi-acildi-2.jpg

dijitalpark-teknokent-atasehir-yerleskesi-acildi-4.jpg

dijitalpark-teknokent-atasehir-yerleskesi-acildi-3.jpg

dijitalpark-teknokent-atasehir-yerleskesi-acildi-8.jpg

dijitalpark-teknokent-atasehir-yerleskesi-acildi-6.jpg

dijitalpark-teknokent-atasehir-yerleskesi-acildi-7.jpg

dijitalpark-teknokent-atasehir-yerleskesi-acildi-5.jpg

Editör: Medya Laz