Vali Baydaş: Bungalovlar İçin Düğmeye Basıldı! Vali Baydaş: Bungalovlar İçin Düğmeye Basıldı!

Türk Polis Teşkilatımızın 179.yılı dolayısıyla bir kutlama Mesajı yayonlayan CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz: "Kutlu olsun. Gücünü yasalardan ve halktan alan polisimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde belirttiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir

Demokrasinin işlerliği, özgürlüklerin korunması ve adaletin tesisi ancak huzur ve istikrar ortamının sürdürülmesiyle sağlanabilir. 10 Nisan 1845 de kurulan Türk Polis teşkilatı, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir.

Polis haftası aynı zamanda Polislerimizin sıkıntılarının da dile getirileceği bir hafta olmalıdır. Bu haftalarda sadece iyi olanı değil sorunları da dile getirmek gereklidir

Polislerin kurumundan, yöneticilerinden tek beklentileri var: insan yerine konmak, bir excel kutucuğundaki nicelik ifadesinden daha fazla olduğunun farkına varılmasıdır. Polisler nitelikleriyle önemlidir" dedi.

Polisler dertlerini, sıkıntılarını üstlerine anlatamamaktadır.

Kamuoyuna yansıyan haberlerde , Liyakatsizlik hızla yayılmakta ,farklı cemaatlerin kurum içinde ki iktidar çekişmelerinin sürdüğü ve bu iktidar mücadelesi sonucunda bir çok emniyet mensubunun haksız yere yer değiştirdiğidir.

Editör: Medya Laz